Od 21. do 29. 4. 2005. godine

PREDSTAVE U KONKURENCIJI

  • Kamerni teatar 55, Sarajevo: “Pukovnik ptica” Hriste Bojčeva, u režiji Dine Mustafića
  • Narodno pozorište, Tuzla: “Kokoš” Nikolaja Vladimiroviča Koljade, u režiji Tanje Miletić – Oručević
  • Hrvatsko narodno kazalište, Mostar: “Kokoš” Nikolaja Vladimiroviča Koljade, u režiji Dražena Ferenčine
  • Narodno pozorište, Mostar: “Let iznad kukavičjeg gnijezda” Kena Keseya, u režiji Erola Kadića
  • Pozorište mladih, Sarajevo: “Šta ćemo sad?” Branka Đurića, u režiji Admira Glamočaka
  • Narodno pozorište, Sarajevo: “Revizor” Nikolaja Vasiljeviča Gogolja, u režiji Dritëra Kasapija
  • Autorski projekt Zijaha A. Sokolovića: “CABAres, CABArei”
  • Narodno pozorište Republike Srpske, Banja Luka: “Izbiračica” Koste Trifkovića, u režiji Natalije Matunović
  • Altteatar, Sarajevo: “Dame biraju” A. Mc Cartera & S. Sincalirea

NAGRADE

“Velika liska” za najbolju predstavu u cjelini:

“ravnopravno predstavi “Pukovnik ptica” Hriste Bojčeva u režiji Dine Mustafića i produkciji Kamernog teatra 55, Sarajevo i autorskom projektu Zijahu Sokoloviću “CABAres CABArei”

Plaketa “Ahmet Obradović” za najbolju režiju:

Admiru Glamočaku za tri vanserijske kreacije na festivalu: za režiju predstave “Šta ćemo sad?” Pozorišta mladih, Sarajevo, za ulogu Gradonačelnika u predstavi “Revizor” Narodnog pozorišta iz Sarajeva i za ulogu Haće u predstavi “Pukovnik ptica” Kamernog teatra ’55 iz Sarajeva

Specijalnu nagradu “Velika liska”:

Narodnom pozorištu Mostar za predstavu “Let iznad kukavičjeg gnijezda”.

Nagrade “Mala liska” za glumačka ostvarenja:

  • Admir Glamočak (Kamerni teatar ’55 Sarajevo)
  • Meliha Fakić (Narodno pozorište Tuzla)
  • Sanda Krgo (HNK Mostar)
  • Saša Oručević (Narodno pozorište Mostar)
  • Belma Lizde-Kurt (Pozorište mladih Sarajevo)
  • Tatjana Šojić (Narodno pozorište Sarajevo)
  • Zijah Sokolović (privatna produkcija)
  • Sandra Ljubojević (Narodno pozorište Republike srpske Banja Luka)
  • Ansambl predstave “Dame biraju” (Altteatar iz Sarajeva)

Najbolja predstava po odluci publike:

“CABAres CABArei” Zijaha A. Sokolovića s prosječnom ocjenom 10.

STRUČNI ŽIRI

Sulejman Kupusović (predsjednik), Inga Dragoje Mikulić i Hadžija Hadžibajramović

POPRATNI PROGRAM:

Izložba slika Alice Jakirovića